30 червня 2017 року відбулася робоча нарада викладачів ФКСА – учасників міжнародного проекту MASTIS – Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems (Запровадження сучасного навчання магістрів з інформаційних систем). У зустрічі взяли участь співробітники факультету, які викладатимуть основні спеціальні дисципліни для магістрів, що навчатимуться за експериментальною програмою «Інформаційні системи та Інтернет речей» у відповідності до рекомендацій проекту: професори О. Бісікало, В. Дубовой, П. Кулаков та доценти О. Бойко, В. Гармаш, С. Довгалець, О. Ковалюк, В. Ковтун, О. Никитенко, Є. Паламарчук, М. Юхимчук.

Нарада

Нараду було присвячено обговоренню першочергових задач щодо підготовки навчально-методичної документації нових дисциплін експериментальної програми до 2017-2018 навчального року. Відзначалося, що всі навчальні та методичні матеріали мають бути доступні для майбутніх магістрів двома мовами – англійською та українською. Рівень володіння студентів англійською мовою не тільки буде сприяти успішному навчанню, але безпосередньо впливатиме на реальні можливості їх мобільності, що закладені у проекті MASTIS.

Нарада

Крім того учасники наради обговорили зміст та результати навчання для базових дисциплін вже апробованих освітніх програм підготовки магістрів з інформаційних систем. Зокрема було прийнято рішення, що в процес навчання необхідно впроваджувати підходи до організації занять і методики з урахуванням досвіду Європейських університетів – партнерів проекту MASTIS.

26-27 червня 2017 року у Києві відбулася позачергова зустріч учасників міжнародного проекту MASTIS - Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems (Запровадження сучасного навчання магістрів з інформаційних систем), в реалізації якого ВНТУ бере активну участь. Виступ У зустрічі крім учасників проекту взяли участь представники Міністерства освіти і науки України: Заступник міністра освіти Ю.М. Рашкевич і Директор Департаменту вищої освіти О.І. Шаров, Голова Науково-методичної комісії МОН зі спеціальності 126 – Інформаційні системи та технології В.Є. Снитюк. Представниками ВНТУ були члени команди виконавців проекту професори О.В. Бісікало і В.М. Дубовой.

Зустріч було присвячено обговоренню перспектив удосконалення підготовки магістрів з інформаційних систем в Україні та узгодженню програми проекту та Стандарту підготовки магістрів зі спеціальності 126 – Інформаційні системи та технології, розробка якого наразі завершується. Крім того учасники проекту обговорили зміст та результати навчання для базових дисциплін освітніх програм підготовки магістрів інформаційних систем. Виступ Дубовой Кожний з 6-ти українських університетів – учасників проекту – представив розроблену ним програму однієї з базових дисциплін. Зокрема професор В.М. Дубовой доповів основні положення програми дисципліни «Інфраструктура інформаційних технологій», яка була розроблена групою учасників проекту від ВНТУ.

Учасники проекту ознайомилися з цікавим та корисним досвідом діючих магістерських програм з інформаційних систем в університетах Мюнстера (Німеччина) та Каунаса (Литва), а також домовились щодо графіку подальшої роботи та процедури узгодження та імплементації програм базових дисциплін.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09 грудня 2016 р. Вінницький національний технічний університет з 12 по 14 квітня 2017 р. проводить другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з чинної за діючим переліком спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Нагадуємо, що спеціальність 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» об’єднала напрями підготовки бакалаврів 6.050201 – Системна інженерія та 6.050202 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології і усі спеціальності магістратури цих напрямів.

Програма олімпіади:

  • 12 квітня ‑ день заїзду учасників; реєстрація (9:00 - 21:00)
  • 13 квітня ‑ реєстрація учасників (8:00 - 9:30)
  • відкриття олімпіади, організаційні питання 10:00
  • розв’язання конкурсних завдань (10:00 - 14:00)
  • екскурсія в музей-садибу М.І. Пирогова (15:00 - 17:00)
  • 14 квітня - оголошення результатів та апеляції (9:00 - 10:00)
  • підведення підсумків олімпіади (10:00 - 11:00)
  • від’їзд учасників з 11:00

Конкурсне завдання буде складатися з тестових запитань, відповіді на які потребує знань теорії автоматичного управління, теорії систем та системного аналізу, технологій програмування та чисельних методів, методів і засобів проектування та експлуатації автоматизованих комп’ютерно-інтегрованих систем, мікропроцесорних пристроїв та систем, основ метрології, методів вимірювання та контролю, а також виконання практичних завдань, розв’язання яких потребує вмінь програмувати мікропроцесори та мікроконтролери, розробляти системи автоматизації з використанням SCADA.

Оргкомітет пропонує надіслати інсталяційні пакети відповідних середовищ програмування мікропроцесорів/мікроконтролерів та SCADA, якими володіють учасники олімпіади, для завчасної інсталяції їх на комп’ютерах до 1 квітня 2017 р.

Згідно з результатами першого етапу олімпіади, який проходив у Вашому навчальному закладі, просимо до 1 березня 2017 р. надіслати нам анкети учасників другого етапу. Склад команди – до трьох студентів (бакалаврів та/або магістрів) електронною поштою.

Місце проведення олімпіади: Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, Вінницький національний технічний університет, факультет комп’ютерних систем і автоматики.

Додаткова інформація про олімпіаду надаватиметься на цій веб-сторінці.

Інформація про оргкомітет

21021, Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, Вінницький національний технічний університет.

0 (432) 598 515 ‑ заступник голови оргкомітету Бісікало Олег Володимирович;

0 (432) 598 006, 0982771280 ‑ відповідальний секретар Маслій Роман Васильович.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У березні 2016 року доцент кафедри КСУ Грищук Тетяна Вікторівна провела серію зустрічей на тему «Основи програмування мовою Java» зі співробітниками компанії «ДЕЛЬФИ» (м. Вінниця), які не мали професійного досвіду програмування, але бажали підвищити свою кваліфікацію. З фрагментом першої зустрічі можна ознайомитись з відео.

В рамках співпраці з досвідченими програмістами випускниками кафедри студенти другого курсу груп 1АВ-14б та 2АВ-15б прослухали лекцію про обробку виняткових ситуацій (exceptions) мовою Java.

В якості лектора попрацював Максим Контарєв, програміст компанії Win Interactive. Максим був запрошений на прохання студентів, оскільки під час навчання дуже важливо спілкуватись з професіоналами, які кожного дня «видають нагора» сотні рядків програмного коду. Окрім теорії, Максим показав декілька прикладів «каверзних» питань, які задають на співбесідах.

Усі із захопленням слухали матеріал, а після лекції довго не відпускали Максима, задаючи йому різні питання стосовно практичних аспектів програмування мовою Java.

Лекція

Студенти 4-го курсу кафедри КСУ Кудлаєнко Марія та Фурман Марина зайняли 2 та 3 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямком "Інформатика та кібернетика". Конкурс проходив 24-25 березня в Сумському державному університеті.

Призові роботи:

2. Кудлаєнко Марія "Розробка методу автоматичного контролю темпу мови". Науковий керівник - к.т.н., доцент Биков М.М.

3. Фурман Марина "Нейромережева система розпізнавання цифр". Науковий керівник - к.т.н., доцент Ковтун В. В.22-24 березня на базі Вінницького національного технічного університету відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація».

За результатами конкурсу студенти кафедри КСУ Тетяна Манглієва та Денис Підвашецький зайняли 2 та 3 місце.

Трійка призерів:

1. Траченко С. Студент ФКСА, 5 курс, група 1КСУА-15м. «Метод отримання лексичної онтології з тексту на основі інструментальних засобів WORDNET та NLTK». Науковий керівник - д.т.н., професор Бісікало О.В.

2. Манглієва Т. Студентка ФКСА, 4 курс, група 1АВ-12б, «Ідентифікація моделі гідродинамічного опору на основі регресійних залежностей та нечітких правил». Науковий керівник - д.т.н., професор Штовба С.Д.

3. Підвашецький Денис. Студент ФКСА, 4 курс, група 2АВ-12б, «Розробка комп'ютеризованої системи управління "Розумний дім"» Науковий керівник - к.т.н., доцент Ковалюк О.О.

Вітаємо переможців!

Шановні колеги.

Запрошуємо Вас взяти участь у ХІІI Міжнародній конференції КОНТРОЛЬ І УПРАВЛІННЯ В СКЛАДНИХ СИСТЕМАХ (КУСС-2016), яка буде проходити у Вінниці 3-6 жовтня 2016 р.